goleabi
25 بهمن 1401 - 10:17

مهارت‌آموزی در بین دانش‌آموزان استان بوشهر تقویت شود

بوشهر - نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: مهارت‌های فنی اهمیت فراوانی دارد و باید مهارت‌آموزی در بین دانش‌آموزان تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری دوشنبه‌شب در نشست با مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به جایگاه ویژه آموزش و پرورش گفت: آینده کشور وابسته به تعالی آموزش و پرورش است.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در رشد و تعالی کشور نقش کلیدی دارد و در این راستا این نهاد مهم آموزشی و تربیتی پیشرو و به‌روز، زمینه‌ساز ساخت آینده‌ای روشن‌تری برای میهن اسلامی ایران است.

حسینی بوشهری با اشاره به اهمیت تعلیم و تزکیه در قرآن کریم و دین مبین اسلام، اظهار داشت: باید با تزکیه و تعلیم، دانش‌آموزانی متعهد و مسئولیت‌پذیر تربیت شوند که بتوانند حتی بر اولیای خود نیز تأثیرگذار باشند.

وی با اشاره به اهمیت حضور روحانیون در آموزش و پرورش عنوان کرد: حضور روحانیون در مدارس فرصت مناسبی برای تبلیغ و ترویج دین و انس دانش‌آموزان با آموزه‌های اسلامی است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، مهارت‌آموزی را یکی از حلقه‌های گمشده در آموزش و پرورش دانست و گفت: در دولت سیزدهم با گسترش رشته‌های فنی و مهارتی در آموزش و پرورش، این مهم مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1037319