goleabi
14 اسفند 1401 - 16:30

هیچ مقام آمریکایی با وزیر دارایی کابینه نتانیاهو دیدار نمی‌کند

یک منبع آمریکایی از بایکوت کامل سفر وزیر دارایی رژیم صهیونیستی به واشنگتن از سوی مقامات دولت آمریکا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وبگاه آکسیوس امروز یکشنبه به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد: در جریان سفر قریب الوقوع «بتسلئیل اسموتریچ» وزیر دارایی اسرائیل به واشنگتن، هیچ مقام آمریکایی با وی دیدار نخواهد کرد.

بنابراین گزارش، وزارت خارجه آمریکا برای لغو ویزای ورود اسموتریچ به خاک این کشور تلاش کرده، اما تلاش هایش مثمر ثمر واقع نشده است.

اسموتریچ از وزرای افراط گرای کابینه نتانیاهو، اخیراً در پی عملیات مقاومتی حواره که به هلاکت دو شهرک نشین صهیونیست منجر شد، خواستار محو شهرک حواره از روی زمین شده بود.

همچنین در پی اظهارات اخیر وزیر دارایی کابینه رژیم صهیونیستی در زمینه لزوم از بین بردن شهرک حواره (در جنوب نابلس)، پنج هزار آمریکایی با امضای طوماری خواستار لغو ویزای وی و ممانعت از ورودش به خاک آمریکا شده بودند.

در متن این طومار آمده است: هنوز یک هفته هم از قتل عام فلسطینی‌ها در نابلس که طی آن ۱۱ فلسطینی کشته شده و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر زخمی شدند نگذشته است که اسموتریچ در سخنانی خواستار محو شهرک حواره فلسطین شده است.

امضا کنندگان این طومار از وزارت خارجه آمریکا خواسته اند که تنها به صدور بیانیه محکومیت در قبال مواضع اخیر اسموتریچ، بسنده نکند و این وزیر کابینه نتانیاهو را که به صورت علنی خواستار قتل عام فلسطینیان شده، توبیخ نماید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1074759